Daha İyi Bir Dünya İçin Neler Yapılabilir

Dünyamızı daha iyi bir hale getirmek için neler yapabiliriz. Büyükler ve küçükler dünyamızı daha iyi hale getirmek için çeşitli çalışmalar yapılabilir. Biz küçükler olarak dünyamızı sevmeli ve onu korumalıyız. Neler yapabiliriz diyorsanız okulda arkadaşlarımızı bilinçlendirebilir ve çeşitli etkinliklerle dünyanın korunması konulu etkinlikler düzenleyebiliriz.
dunya
Dünyamızı korumak için afiş ve sloganlar ile çevreye uyarıcı levhalar konulabilir. Büyükler olarak ise çocuklarımıza çevre ve doğa hakkında bilgi verip onun korunup geliştirilmesi için çalışmalar sosyal etkinliklere katılabiliriz. Büyükler doğanın güzelliklerini çocuklarına tanıtmalı doğayı ve dünyayı seven yeni bireylerin yetişmesini sağlamalıdır. Dünyanın bir yaşam kaynağı olduğunu ve koruyup kollamamız gerektiğini belirtmelidir.

Ayrıca büyükler küçüklerine örnek ve lider kişilik olmalıdır. Dünya daha iyi yaşanabilir bir hale getirmek için hoşgörülü ve sevgi anlayışıyla yaşamalıyız.

İlginizi Çekebilir

Diğer ülkelerde yaşayan çocuklara benzeyen ve onlardan farklı olan yönleriniz neler olabilir?

8 Mart Dünya Kadınlar Günü Hakkında Kompozisyon

Elinizde bir yetki / güç olsaydı insanların mutlu ve huzurlu bir şekilde yaşaması için neler yapardınız?

İçinde dünya güneş ve mevsim kelimelerinin geçtiği bir gazete haberi

Eğer Ay, Dünya’dan büyük olsaydı Ay tutulmasında ne gibi farklılıklar yaşanırdı?

(12) Yorum

 1. Daha uzun cevaplar yazamazmısınız. Öğretmen bi sayfa kompozisyon yazın dedi ama bu yukarıdaki yarım sayfa bile tutmuyor =(

 2. Daha iyi bir dünya için
  Çevremize afişler asmalıyız .
  Çevremize
  atmamalıyız .

  BU KADAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAARRRRRRRRRRRRRRRRRR.
  sssssssssssssooooooooooooonnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnn

Yorum Yapın