Hayvan İnsan ve Sevgi ile ilgili Hikaye

Bu hikayemizde havan sevgisinin insan mutluluğuna etkisi ve yaşama sevincine dair kısa bir yazı okuyacaksınız. Hayvan ve insan sevgisi.

Murat Karabaş adlı köpeği ile oynamayı çok seviyordu. Onunla koşmak ve gezmek en büyük tutkularından biriydi. Karabaş henüz 1 yaşında fakat oldukça iri bir köpekti. Babası onu 6 aylıkken almış ve Murat karabaşa hemen alışmıştı. Onu genelde kendisi besler başını okşar ve yere yatırırdı.
sevgi
Karabaş ise Muratın bir çocuk olduğunu bilircesine ona hiç kızmaz ve oynamaya devam ederdi. Oda Murat’ı çok seviyor ve onunla oynuyordu. Bir gün Murat evin bahçesinde top oynuyordu. Birden evin bahçesine giren bir tilki Muratı çok korkuttu. Murat ilk kez tilki görmüş ve onun ne olduğunu anlayamamıştı. Ne yapacağını şaşıran Murat “Babaaa” diye bağırdı.

Aniden bir havlama sesi duyuldu ve oraya karabaş geldi. Hemen tilkiye doğru koşan Karabaş onun kaçmasını sağladı ve Muratı kurtardı. Murat Karabaşın kendisi için çok iyi bir dost olduğunu ve onu çok sevdiğini böylece daha iyi anladı.

Bu yazımızda hayvan ve insanlar arasındaki sevgiyi anlatan bir hikaye yazdık. Umarım beğenirsiniz.

(35) Yorum

 1. bir varmış bir yokmuş büyük bir ormanda aslan ile arkadaşları varmış.Hayvanlar hep birlikte arkadaşlarını yani diğer hayvanları koruyormuş.Bir gün ormana bir kaç izci çocuk gelmiş. Hayvanlar önce biraz korkmuşlar sonra çocukların ormana zarar vermediğini görünce onları sevmişler. İzciler önce ormanda yere atılan çöpleri toplamış sonra ise yemek yiyip gezmeye başlamışlar.Hayvanları sevmişler ama biraz korkmuşlar. Sonra geri dönmüşler. Dönerken çocukların biri
  o hayvanları çok sevdim ama bize bir faydaları olamaz demiş. Diğerleri ona kızarak
  öyle deme bütün hayvanların bize bir faydası vardır mesela inek koyun kuzu gibi hayvanların etinden sütünden veya yününden faydalanırız. Arı olmasa bal yiyemeyiz. Kediler olmasa her yerde fareler olur. Bazı hayvanlar ise ormana renk katmak için vardır.demiş. diğer bir çocukda
  arkadaşımız haklı bütün hayvanların bize bir yararı var bu yüzden onları bize bir zararı yoksa asla öldürmemeliyiz bu çok yanlış olur demiş. Çocuk eve gittiğinde düşünmüş ve söylediklerinin yanlış olduğunu anlamış . bir daha hayvanların bize bir faydası yok dememiş.
  HİKAYE BURADA BİTMİŞ

  arkadaşlar ödevim için yazdım sizce nasıl

 2. bu hikayeyi çok ama çok beğendim , aslında bu hikayeyi herkesin beğenmesi gerek , çok meceralı bir hikaye , bu hikayeyi
  herkese tavsiye ederim .

 3. çok saçma ve çocukça bir öyküydü dilerseniz daha iyi yazılmış türk öyküleri var yollayabilirim yayınlarsanız tabi

Yorum Yapın

Unutmayın! Ödeve katkı sağlayacak yorumlar yapmalısınız.