Polis Olmak İçin Hangi Okulları Okumak Gerekir

Bir kişinin polis olabilmesi için aslında polis kolejinde okuması gerekse de ihtiyaç halinde genel lise, teknik lise yada dengi okullardan mezun olmuş kişilerden gerekli kriterleri taşıyan kişilerde polislik mesleğine dahil edilebilirler. Bu tip eğitim kurumlarından mezun olan kişiler seçildikleri takdirde kısa bir eğitim programı sonrasında polislik mesleğine başlayabilirler.

Polislik Meslek Yüksek Okulu öğrencilerine devlet sağlık, bakım, yatım gibi ihtiyaçları karşılanır. Ayrıca bu öğrencilere devlet tarafından askeri liselerde okuyan öğrencilere ödenen tutarda nakit harçlık ödenir. Ancak bu örenciler öğrenim süresince evlenemezler ve evli olanlar bu okullara alınmazlar.

Bu okullardan mezun olup mecburi hizmetini yerine getirmeyenler yada istifa edenler veya herhangi bir sebeple ilişiği kesilenler kendilerine yapılan öğrenim ödemesinin 4 katını geri ödemekle yükümlüdürler.

İlginizi Çekebilir

Kütüphaneye gittiğinizde aradığınız bilgiye ulaşmak için neler yaparsınız

Bir meslek dalı belirleyiniz. Bu meslekte başarılı olabilmek için hangi özelliklere sahip olunması gerektiğini araştırınız.

Türk silahlı kuvvetleri hangi kuvvet komutanlıklarından oluşmaktadır?

Okulumuzda sağlıklı bir eğitim ve öğretim yapılması için öğrencilerin nasıl davranması gerekir?

Girişimci olarak Türkiyenin hangi ihtiyacına çözüm getirmek istiyorsunuz

(30) Yorum

Yorum Yapın