10 Kasım gününün anlam ve önemi hakkında bir konuşma

Ulusumuzun en büyük liderlerinden biri olan Mustafa Kemal Atatürk’ü fiziken kaybettiğimiz 10 Kasım gününün anlam ve önemi hakkında bir konuşma metni hazırladık.

Bugün 10 Kasım. Onu kaybettiğimizin tam 76. yıl dönümü. 10 Kasım 1938’de hayata gözlerini yuman atamız Mustafa Kemal Atatürk’ü bir kez daha saygıyla anıyoruz. Onu her zamankinden daha çok özlüyoruz ve ihtiyacımız var. Bize güzel bir ülke ve iyi bir yönetimle birlikte hak ve özgürlüklerimizi bırakan atamızı aslında hiç kaybetmedik.

İçimizde bir yerlerde yaşayan varlığı ile bize ve milletimize destek olan o. Onun ilke ve inkılaplarının izinde hızla ilerlerken en büyük gücü atamızdan alıyoruz. O ki dünyanın en büyük liderlerinden biri. O ki herkesin saygısını kazanmış iyi bir önder.

Askeri başarıları kadar siyasi görüşleri ile dünyaya adını duyuran Mustafa Kemal Atatürk sadece 10 Kasımlarda değil her gün içimizde. Ne var ki bugün saatler duruyor sirenler çalıyor. Bir başka oluyor insan. Bizler onu hiç göremesekte duyamasakta bıraktığı miras onu anlamamıza yardım ediyor.

Onun izinde ilerleyen biz gençler saygıyla anıyoruz.

Yorum Yapın

Unutmayın! Ödeve katkı sağlayacak yorumlar yapmalısınız.