2. Sınıf Hayat Bilgisi Ailemle Etkinlikleri

Hafta sonu tatillerinde ailenizle neler yapıyorsunuz?

Biz ailemle birlikte daha önceden kararlar alarak hafta sonunu değerlendiriyoruz. Hafta içi herhangi bir gün babam bizi bir araya toplar ve neler yapacağımızı konuşuruz. Hava güzel ise pikniğe gideriz. Babam bazen bizleri alış veriş merkezlerine götürür. Burada gezer ve sinemaya gideriz. Dedemlerin yanına köye gideriz. Hafta sonları bu gibi etkinlikler yapıyoruz.

Ailemizle zaman geçirmek için plan yapmak ve yaptığımız planı ailemizle paylaşmak neden önemlidir?

Ailemizle birlikte zaman geçirmek için plan yapmak çok güzel birşey. Bu bizim ailemize ne kadar değer verdiğimizi ve onları önemsediğimizi gösterir.Planımızı ailemizle paylaşmak onlarında fikirlerini almak için önemlidir. Belki onların daha iyi bir planları olabilir. Yada onların işi olabilir. Bu nedenle planımızı önceden paylaşmamız gerekir.

Ailece yaz tatiline çıkmayı düşünüyorsunuz. Tatilde yapacaklarınızla ilgili bir plan hazırlayacaksınız. Aile bireylerinin planla ilgili düşüncelerini konuşma balonlarına yazınız.

Babanız: Evet kesinlikle bu yaz tatile gitmeliyiz. Senin fikrinde bence çok uygun çocuğum. Annen ne düşünüyor acaba.

Anneniz: Harika bir plan. Ama bence yakın bir yerlere tatile gitmeliyiz.

Siz: Yaşasın çok sevindim. Benim tatil planımı beğenmenize çok sevindim. İstediğiniz yere gidelim anne, baba.

Eğlenmek için ailenizle yaptığınız bir faaliyeti yazınız.

Bizim ailenin hafta sonu piknikleri çok meşhurdur. Anne ve babam bizi ayda iki kez kesinlikle pikniğe götürürler. Tabi hava uygun olursa. Bu pikniklerde oyunlar oynarız, yemekler yeriz. Gülüş cümbüş sürekli farklı yerlere gider, oraları gezeriz.

Bu etkinlik çok güzel birşey. Farklı yerlere gitmek, farklı insanlar tanımak.

Yorum Yapın

Unutmayın! Ödeve katkı sağlayacak yorumlar yapmalısınız.