Ödeviniz mi var?

Aramak istediğiniz ödevi lütfen yazınız

24 kasım öğretmenler günü konulu kompozisyon

Her yıl 24 Kasım ülkemizde öğretmenler günü olarak kutlanmaktadır. Bu yazımızda 24 kasım öğretmenler günü konulu kompozisyon yazımızı bulabilirsiniz. Atatürk ne güzelde anlatmış öğretmenlerin bu devletin geleceği için ne kadar önemli olduğunu. Öğretmenler yeni nesil sizlerin eseri olacaktır demiş. Aynen öyle işte çocukların ikinci anne babaları olan öğretmenler yeni bireylerin yetişmesinde en önemli rolü oynarlar. Herkesin ortalama 15 yıl süren öğretim süresi boyunca en çok gördüğü isimlerden biri olan öğretmenler bize sadece dersleri değil aynı zamanda yaşamayı öğretiler.

Geleceği inşa eden vatana millete hayırlı evlatlar yetiştiren öğretmenler insanın kılavuzudur. Bizlere yol gösteren hayatımızı şekillendiren, aynı zamanda rehberlik eden öğretmenlerin bizler üzerindeki emeği büyüktür. Bir derdimiz sıkıntımız olduğumuzda bile anne babamıza söyleyemesek bile onlara anlatabiliriz. Çünkü onlar sadece eğitmen değil aynı zamanda bizim birer yaşam koçumuzdur.
öğretmenler günü
Ne kadar kutsal bir meslek olduğu konusunda hiç şüphe yok. Sadece 24 Kasımda Öğretmenler günü kutlanmamalı aslında. Onlar bizler için daima önemli olmalı ve sevmeliyiz. Bugün aynı zamanda Atatürk’ün doğum günü olup onun 100. yaş gününe hitaben 1981 yılından bu yana her yıl öğretmenler günü olarak kutlanmaktadır.

Her yıl okullarda yapılan gösteriler, etkiliklerle kutlanan bu özel gün öğretmen ve öğrencileri coşkuyla bir araya getirir. Öğrenci ve öğretmenler bugün birbirlerini kucaklar minik ellerin küçük hediyeleri öğretmenlerin yüzlerini güldürür.

Yorum Yapın

Unutmayın! Ödeve katkı sağlayacak yorumlar yapmalısınız.