3. Sınıf Türkçe 29 Ekim Etkinlikleri

1.Etkinlik

Sınıf içinde dört öğrenci görülmektedir. Öğrenciler elindeki bayraklarla sınıflarını süslemektedirler. Bu resmi dilediğiniz renklere boyayarak etkinliği tamamlayınız.

2.Etkinlik

Eş anlamlı kelimeler

Çevre=Etraf

Hediye=Armağan

Millet=Ulus

Önder=Lider

3.Etkinlik

Cumhuriyetimizi korumak, güçlendirmek ve yükseltmek için yapabileceklerimiz nelerdir?

Mustafa Kemal Atatürk’ün bizlere en büyük armağanı olan Cumhuriyeti korumak ve güçlendirmek her vatandaşın asli görevidir. Bizim onu yükseltmek için yapabileceklerimizin başında vatandaşlık görevlerimizi yerine getirmek ve cumhuriyet ilkelerine sahip çıkmaktır.

Her bilinçli vatandaş Cumhuriyeti iyi anlamalı, onu destekleyen Atatürk ilke ve inkılaplarını öğrenmelidir. Cumhuriyet ancak güçlü bir devlette varlığını sürdürebilir. Bu nedenle çalışarak ve devletimize karşı sorumluluklarımızı yerine getirerek cumhuriyetimize sahip çıkmalıyız.

4.Etkinlik

Etkinlik sizin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramında neler yaptığınızla ilgili. Bu alana bayramda neler yaptığınızı yada yapacağınızı yazmalısınız. Örneğin;

Sınıfımızı ve okulun belirli kısımlarını bayraklarla süsledik. Tören alanında şiirler okuduk, öğretmenlerimiz Cumhuriyetin önemi ile ilgili konuşmalar yaptı.

5.Etkinlik

Etkinlik alanına Cumhuriyet bayramını kutlayan çocuklarla ilgili bir resim yapabilirsiniz.

6.Etkinlik

Cumhurbaşkanı olduğunuzu düşünerek duygularınızı aşağıdaki şeref defterine yazınız.

Ey Büyük Atatürk

Bugün Cumhuriyetin 93. yıl dönümü. Bizlere armağan ettiğin Cumhuriyeti korumak ve güçlendirmek değerli milletimizin asli vazifesidir. Bizlere bıraktığın bu mirası en iyi şekilde korumaya ve yüceltmeye devam ediyoruz.

Yüreğimizde senin sevgin, önümüzde ilke ve inkılapların ile bu devleti yüceltmek için çalışıyoruz. Bıraktığın emaneti korumak ve güçlendirmek için aziz milletim ve ben yılmadan çalışacağıma söz veriyoruz.

Saygılarımla

Cumhurbaşkanı

Yorum Yapın

Unutmayın! Ödeve katkı sağlayacak yorumlar yapmalısınız.