4. Tema Oyun ve Spor Temaya Hazırlık Çalışmaları

1. En çok sevdiğiniz oyun hangisidir? Bu oyun nasıl oynanır? Oyunun kuralları ile ilgili tanıtıcı kartlar hazırlayınız. Arkadaşlarınızla paylaşınız.

En çok sevdiğim oyun Körebe oyunudur. Bu oyun bir kişinin gözlerinin bağlı olarak diğer oyuncuları yakalamaya çalışması şeklinde oynanır. Eğer birini yakalarsa yakalanan kişi bu kez aynı görevi alır ve ebe olur.

körebe

Bu oyunda ebeye diğer oyuncuların dokunması yasaktır.

2. “Oyun oynayan çocuk mutludur.” sözünden ne anlıyorsunuz?

Çocukların oyun oynarken keyifli olduklarını ve neşe dolduklarını anlıyorum. Çünkü biz çocuklar oyun oynamayı severiz ve çok mutlu oluruz.

3. Spor yapmanın sağlığımıza yararları nelerdir? Araştırınız.

Spor yapmak insan sağlığına oldukça faydalıymış.Spor yaparak sağlıklı bir bünyeye sahip olup daha uzun yıllar yaşayabilirmişiz. Yaptığımız spor aynı zamanda vücudun hastalıklara ve mikroplara karşı dirençli olmamızı sağlayıp hasta olmamızı engelliyormuş.

4. En sevdiğiniz takım sporları hangileridir? Bu sporları yapan beğendiğiniz sporcuların fotoğraflarını araştırınız. Bulduğunuz fotoğrafları aşağıya yapıştırınız.

5. Oyunda kurallar niçin gereklidir? Arkadaşlarınızla paylaşınız.

Her oyunun bazı kuralları vardır. Bu kuralların iki amacı vardır. Birinci amacı oyunun adil bir şekilde oynanması ve haksızlık olmaması içindir. İkinci amacı ise oyuncuların yaralanmasını engellemek ve oyunun dostça oynanması içindir.

Bir sonraki ödeviniz Karalama Oyunu Etkinlikleri

Yorum Yapın

Unutmayın! Ödeve katkı sağlayacak yorumlar yapmalısınız.