Aç tavuk kendini buğday ambarında sanır ile ilgili kompozisyon

Bu günkü yazımızda sizlere aç tavuk kendini buğday ambarında sanır konulu kompozisyon yazımızı paylaşacağız.

İnsan yada diğer canlılar kim olursa olsun acıktığı zaman hiç bir iş yapmak istemez, bir şeyler yemek ister. Hatta kimi zaman da bunun hayalini kurar. Gözünün önünden çok güzel yemekler geçer.

Yemek yeme ihtiyacı mutlaka karşılanmalıdır. Çünkü yemden içmeden büyüme ve gelişme mümkün değildir. Özellikle bebek ve çocukların beslenmesi daha önemlidir. Mutlaka her istediklerinde beslenme ihtiyacı giderilmelidir.

Acıktığı zaman kimsenin gözü bir şey görmez, sadece gözünün önünden en güzel, en sevdiği yemekler gelir. Onları düşünür hayalini kurarken ağzım sulandı resmen diye bir de deyim kullanılır.

Çalışmadan çabalamadan bir kazanç elde edilebilir mi elbette hayır. Bazı insanlar oturdukları yerden hiç, çalışmadan emek sarf etmeden dünyanın bütün güzellikleri önüne serisin isterler. Tıpkı aç tavuğun kendini buğday ambarında sanması gibi.

Onun için bir kazanım kazanç elde etmek istiyorsak, en basitinden en güzel yemekleri yemek yemek istiyorsak çalışmak, uğraşmak gerektiği kesinlikle unutulmamalıdır.

1 Yorum

Yorum Yapın

Unutmayın! Ödeve katkı sağlayacak yorumlar yapmalısınız.