Acele bir ağaçtır meyvesi pişmanlık ile ilgili komposizyon

Bu yazımızda acele bir ağaçtır meyvesi pişmanlık konulu kompozisyon yazısını sizlerle paylaşacağız. Acele etmek bazı insanların yanlış ama yaptığı bir davranıştır. Özellikle bazıları kendine bu konuda engel olmak ister fakat bir türlü mani olamazlar. Çünkü bilirler ki acele yapılan işler de hatalar çok fazla olur.

Acele giden ecele gider diye bir söz vardır. Anlatılmak istenen ise hiç bir işimizde acele etmemeliyiz. Çünkü acele yapılan işler insanı yanlışa sürükler. Örneğin; Ocakta yemeği varken markete gidip alışveriş yapmak için acele eden bir kadın, eve geldiğinde yemek yanmış ortalık kapkara dumanlara bürünmüştür. Eve geldiğinde çok pişman olmuştur fakat iş işten geçmiştir. Bu örnek sonucunda söylenebilecek en doğru söz acele bir ağaçtır meyvesi ise pişmanlıktır.

Pişmanlık insanı hüsrana sürükler, insanı kahreder onun için hiç bir zaman pişman olunacak yanlışlar yapmamaya özen gösterilmelidir.Anlatılmak istenen şudur ki ne olursa olsun hiç bir zaman acele edilmemeli her zaman temkinli davranılmalıdır. Geç olsun güç olmasın sözünü benimsemek bizler için en önemli yoldur.

Yorum Yapın

Unutmayın! Ödeve katkı sağlayacak yorumlar yapmalısınız.