Acele işe şeytan karışır ile ilgili kompozisyon

Bu yazımızda sizlere Acele işe şeytan karışır konulu bir kompozisyon yazısını paylaşacağız.

Acele iş yapmamız herseyden önce hatalara sebebiyet vermektedır bu yüzden öncelikle işlerimizi zamanında yapmaya özen göstermeliyiz. Planlı dikkatli yapılan bütün işler de sonuç her zaman olumludur.

Bir işi acele yapmamızın bir çok nedeni olabilir, özel bi durum çıkabilir, bi hastalığımız olabilir,unutulabilir veya hiç yoktan geçersiz bir sebep yüzünden boşlanabilir. Böyle konulardan dolayıda acele olarak yaptığımız işi başarı ile tamamlayamadığımız gibi hata yapabilir iyi sonuç elde edemeyebiliriz. Mesela işleri bilgisayar başında dosya kayıtlarını tutmak olan iyi geçinen arkadaş akşama kadar muhabbet edip çay keyfi yaptılar. Muhabbet arasında da işlerimiz var ama hallederiz nasılsa akşama daha var diyerek muhabbet edip gülüşmeye devam ederler. Sonra akılları başına gelir ve biri der ki hadi önce işlerimizi bitirelim yarına yetişmesi gerekiyor çünkü diye diğerini uyarır. Tamam diyerek arkadaşı da tam işinin başına otur ki birden elektrikler kesilmesin mi. Dolayısıyla işleri bitiremeyip yarına kalır. Yarın işverene ne cevap vereceklerini düşünürken biri diğerine şöyle der acele işe şeytan girdi dedikleri bu olsa gerek.

Bu yüzden işlerimizi yapmadan önce bir plan yapmalı bu doğrultuda ilerlemeliyiz bu sonuçlar doğrultusunda iyi sonuçlar elde edip başarılı olmamız imkansızdır.

Yorum Yapın

Unutmayın! Ödeve katkı sağlayacak yorumlar yapmalısınız.