Adalet mülkün temelidir konulu kompozisyon

Bu yazımızda Adalet mülkün temelidir konulu kompozisyon örneğini bulabilirsiniz. Temeli adalet ve hukuk olan her devletin yaşam süresi uzun, sağlıklı, mutlu ve huzurlu olur.

Bu tür devletlerde sistemlerde yaşayan insanlar düşünce ve ifade özgürlüklerini ve eleştiri haklarını kullanmakta özgürdürler. Ayrıca her ortamda ve her zaman dile getirebilirler.

Hiçbir sistem ve hiçbir devlet hukuka aykırı yollarla, hukuk ve adalet yok sayılarak sonsuza kadar koruma ve kollama altına alınamaz.

Hukuk ve adalet dışı bir korumaya muhtaç hale düşmüş hiçbir devlet ve sistemin de aslında korunmaya değer bir yanı kalmamıştır. Devletin temeli adalet ve hukuktan uzaklaştıkça o devletin tüm kurum ve kurallarıyla sarsılması da anlamına gelmektedir. Ve bu sarsılma sonunda büyük bir yıkımla da sonuçlanabilir.

Adalet ve hukuku sağlayan birincil konumda bulunan yargı üyeleri önlerine gelen dosya ve olaylarda; yürürlükteki mevzuat ve temel hukuk kurallarının kabul edilebilir gördüğü hukuka uygun delillerle , masalarındaki dosya ve olayları en adil, en hızlı ve en tarafsız şekilde ve de en iyi sunumla sonlandırmak zorundadırlar.

Yorum Yapın

Unutmayın! Ödeve katkı sağlayacak yorumlar yapmalısınız.