Affetmek en büyük erdemdir konulu kompozisyon

Bu yazımızda Affetmek en büyük erdemdir konulu kompozisyon yazımızı bulabilirsiniz. Affetmek büyüklüktür başkasının kusurunu arayan, önce kendi kusurunu görmelidir. Başkasının kusurunu örten bir müslümanın kusurunu da Allah örter ve onu affeder.

Hayat boyu insanın karşısına yüzlerce sorun çıkmaktadır. Bu sorunlarla baş etmek bazen oldukça zor bir hal almaktadır. Bazen insan en büyük zorluğu çevresindeki yakın gördüğü insanlar tarafından görür. Burada kişilere yapılan yanlışlar çoğu zaman affedilemez bir hal almaktadır.

Ama burada asıl önemli olan yapılan yanlış ne kadar büyük olursa olsun affetmeyi bilmektir. Affetmek en büyük erdemlerin başında gelir. Affetmek büyüklük de demektir.

Affetmekle ilgili özlü sözler vardır. İnsanların kusurlarını araştırmamak ve bu kusurları örtmeye çalışmakta dinimizce çok önemlidir.

Her insan yaratılışı itibariyle doğruları ve yanlışlarıyla yaşar ve ölür. Kimse dört dörtlük değildir. Mutlaka hatalar olacaktır hatta olmalıdır. Bu hatalar olmalıdır ki insan bunlardan ders alsın ve aynı durumlara bir kez daha düşmesin.

Hatalar insana mahsustur. Ama unutulmaması gereken affetmeyi bilmektir.

Yorum Yapın

Unutmayın! Ödeve katkı sağlayacak yorumlar yapmalısınız.