Ağaç konuşmak resim ve mutluluk kelimelerinin geçtiği kısa bir hikaye yazınız

Bu hikaye yazımızda ağaç, konuşmak, resim ve mutluluk kelimelerinin geçtiği bir hikayeye yer vereceğiz. Hikayemiz bir ormanda iki kardeşin yaşadığı maceralar hakkında olacak. Onların ağaçlarla konuştuğunu ve yaşadıkları büyük mutluluğu yakından göreceğiz. Bu nedenle fabl türü bir hikaye olacak

Ahmet ve Oyanın Orman Yolculuğu

Ailece pikniğe giden Ahmet ve Oya kardeşler piknik yerini hayal ediyorlardı. Sanki yol onlar için bitmiyor bir türlü oraya gidemiyorlardı. İkisi de çok heyecanlı geçirecekleri güzel bir günü hayal ediyorlardı. Nihayet piknik alanına vardılar. Ormanlık bir alan içinde geniş bir çayırlıkta durdular. Burası sanki bir resim sergisindeki tablodan çıkmış gibi harikaydı.

Arabadan iner inmez iki kardeş çayıra doğru koştular. Kuşların cıvıltısı, güneşin pırıltısı onları çoktan mutlu etmişti bile. Hafiften esen rüzgar ağaçların dallarını sallıyor ormandan sanki ağaçların sesi geliyordu. Yaprakların hışırtısı ile ağaçlar sanki onlara hoş geldin der gibiydi.

Annesi ve babası yemek yiyecekleri yeri hazırlarken onlar arabadan toplarını indirip hemen oyuna koyuldular. Gün onların günüydü ve çok mutluydular. Onlara hoş geldin diyen kuşlara ağaçlara sevinçle biz geldik der gibiydiler. Mutlu ve güzel bir piknik onlara en güzel anı olmuştu. Doğayla konuşmak herhalde böyle birşeydi. Bu güzel pikniğin ardından hep birlikte evlerine döndüler.

Yorum Yapın

Unutmayın! Ödeve katkı sağlayacak yorumlar yapmalısınız.