Ağırlık uzunluk zaman sıvı ölçme araçlarını tanıyalım

Ağırlık, uzunluk, zaman, sıvıları ölçme araçlarını sizler için tanıttık. Maddenin çeşitli halleri vardır bu haller katı, sıvı ve gaz halleridir. Bu birimmler ise çeşitli ölçme araçları ile ölçülür. Ağırlık Uzunluk Zaman Sıvı ölçme araçları tanıtmaya başlıyoruz.

Ağırlık ölçe araçlarını denilince akla öncelikle kilo gelir. Gram, Kilo, ton gibi birimleri vardır ve tartı ile ağırlığı ölçülür.

Sıvıların ölçme aracı ise litredir. Sıvılar yoğunluk farkı nedeniyle kilo ile değil litre ile satılır. İşte size bir sıvı ölçe aracı litre

Zamanı ölçe aracımız ise birçok yerde karşılaştığımız saatler. Zaman ölçe aracımız saattir. Saniye, dakika ve saat gibi birimleri vardır.

Uzunluk ölçe aracımız ise metredir. Metrenin birimleri ise milimetre, santimetre, desimetre, metre ve kilometredir. Örnek bir uzunluk ölçme aracı metre resmi

Evet arkadaşlar böylece ağırlık, uzunluk, sıvı ve zamanı ölçe araçlarını resimli olarak tanıtmış olduk. Ağırlık Uzunluk Zaman Sıvı ölçme araçları tanıtma yazısı ağırlık ölçme aracı, uzunluk ölçme aracı, zaman ölçme aracı, sıvıları ölçe aracı, tanıtma, resimli gibi aramalarda görüntülenir.

Yorum Yapın

Unutmayın! Ödeve katkı sağlayacak yorumlar yapmalısınız.