Ağlayanın malı gülene hayır etmez kompozisyon

Ağlayan birinin malı hiç bir zaman gülene hayır etmez çünkü bu malda bir ah vardır. Atalarımız bu nedenle bu sözü söylemişlerdir. Oldukça anlamlı ve manidar bir sözdür. Şöyle düşünün bir arkadaşınızın çok sevdiği bir eşyasını siz aldınız. Bu kardeşiniz olabilir yada bir başkası. Birileri tarafından ona ait olan birşey size verildi. Bu durumda onun ne kadar üzüldüğünü düşünün.

Siz bu ürünü kullanırken mutlaka bir sorunla karşılaşırsınız yada içiniz rahat etmediği için rahatlıkla kullanamazsınız. Yada başka bir örnek vermek gerekirse çiftçinin biri elindeki ürünleri satamıyor. Bir alıcı ise bu ürünleri çok ucuza alarak büyük paralar kazanmayı düşünüyor. Çiftçinin emeği, masrafları bile sattığı fiyatı karşılamıyor. Bu nedenle çiftçi oldukça üzgün ve bu ticaretten hiç memnun değil. Mutlaka alan kişi bir sorunla karşılaşarak yaptığı hatayı anlar.

Yaşamımızın her anında böyle bir olayla karşılaşabiliriz. Ama emin olun ki hiç bir şekilde gülen kişi kazanamaz. Çünkü ağlayanın bu ürün üzerinde hakkı vardır. Bir şekilde farkında olmadan bu ah bizden çıkar arkadaşlar.

Yorum Yapın

Unutmayın! Ödeve katkı sağlayacak yorumlar yapmalısınız.