Aile Bireyleri Arasındaki İlişki Nasıl Olmalıdır

Aile toplumun en küçük yapı taşı. Genellikle anne, baba ve çocuklardan oluşan aileye çekirdek aile denir. Peki aile içerisinde uyulması gereken kurallar ve bu bireyler arasındaki ilişki nasıl olmalıdır. Aile bireyleri yani her ferdi arasında aslında hiç görülmese de belirli çizgiler vardır.

Bir abiyle kardeş arasında bile istenmeden de olsa çizgiler konulmuştur. Ama ortak olan iki duygu vardır ki her aile bireyinde bulunması zorunludur. Sevgi ve saygı. Büyükler küçüklerini sevmeli küçükler ise her zaman için büyüklerini saymak zorundadırlar. Çünkü mutlu bir aile iyi bir ilişki için bunlar gereklidir. Aksi halde ailede mutsuzluk ve kavgalar hiç eksik olmazdı.

Bu iki duygu nedeniyle aile bireyleri arasında görünmez çizgiler çekilir. Kimse kimsenin hoşlanmayacağı bir şeyi yapmaz yada yapmaktan kaçınır. Bireyler başkasının eşyalarını kullanmaktan kaçınır kullanıyorsa da zaten bu tüm aile bireylerinin ortak eşyasıdır.

Sizin ailenizde de bu tip durumlar olduğundan eminiz. Siz aile bireyleri arasındaki ilişkinin nasıl olması gerektiğine dair düşüncelerinizi bizlere iletiniz.

Yorum Yapın

Unutmayın! Ödeve katkı sağlayacak yorumlar yapmalısınız.