Aile,grup,kurum,toplum,iş birliği,birey,davranış,sosyal hayat kelimelerini kullanarak kompozisyon

Aile,grup,kurum,toplum,iş birliği,birey,davranış,sosyal hayat kelimelerini kullanarak kompozisyon yazımızı sizler için hazırladık. Bir performans ödevi olan bu kompozisyon öğrenci arkadaşlarımızın isteği ile hazırlandı.

İnsanlar toplum için aileler halinde yaşarlar. Aile toplumun en küçük yapı birimi olup bu çatı altındaki bireyler birbirlerine saygı ve sevgi gösterirler. Aile bireyleri arasında daima bir dayanışma özellikle bizim kültürümüzde net bir şekilde görülür.

Her birey sosyal hayatını yaşarken davranışlarına dikkat ederek diğer bireylerin kişisel hak ve özgürlüklerini korur. Nasıl bir kurumda çalışanlar birbirlerine saygı gösterirse resmi olmasa da ailemizde bu saygı görülür. Birlikte yaşayan aile bireyleri yakın akrabaları ile grup şeklinde büyük aileleri oluştururlar. Ülkemizde çekirdek ailelerin yanı sıra geniş ailelerde bulunmaktadır.

İnsanoğlu var oluşu gereği birlikte yaşamak ve bir arada kalmak ister. Bu nedenle bir araya gelerek önce aileleri daha sonra toplumu oluştururlar.

Yorum Yapın

Unutmayın! Ödeve katkı sağlayacak yorumlar yapmalısınız.