Ödeviniz mi var?

Aramak istediğiniz ödevi lütfen yazınız

Ak akçe kara gün içindir atasözü kompozisyon

İnsanlar hayatı boyunca ihtiyaçlarını karşılamak için, ailelerine bakmak için, geçimlerini sağlamak için çalışıp para kazanmak zorundadır. Çalışırken verdikleri emek ile kazandıkları paralarla ihtiyacı olan şeyleri alırlar. Mutlaka her insanın kazancı aynı değildir. Kimi insan fabrika köşelerinde üç kuruşa çalışırken. Kimi insanlarda büyük şirketlerde önemli mevkilerde çalışarak varlık içinde yaşıyorlar.

Her insanın geliri ister az olsun ister çok olsun kazandıkları gelirlerin tamamını tüketmek zorunda değildir. Çünkü ailelerine yada çocuklarına karşı sorumluluk sahibi olmaları gerekmektedir. Her insan mutlaka ilerleyen yılları düşünerek hareket etmelidir. Şimdi eli ayağı tutuyorken kazanıp yiyeyim diye düşünmemeli. Bu günün yarını da var. Bu hayatın karşımıza neleri çıkartacağı bilinmez. ,

Başımıza bir kaza gelebilir, çalışamaz yada iş göremez duruma gelebiliriz. Yada ilerleyen dönemlerde çocuklar okula başlayabilir, aileye yeni çocuklar eklenebilir bunların her biri ailenin ekonomik yapısını etkiler. İşte bu yüzden aklı başında olan her insan geleceğe yönelik yatırımlar yapar. Yada yapmalıdır.

Yorum Yapın

Unutmayın! Ödeve katkı sağlayacak yorumlar yapmalısınız.