Akıl yaşta değil baştadır kompozisyon

Atalarımızın bizlere bırakmış olduğu miraslardan biri olan ata sözlerimizden bir yenisi olan Akıl yaşta değil baştadır sözüyle ilgili sizler için bir kompozisyon hazırladık.

Akıl insan oğlunun en önemli özelliklerinden biridir. Çünkü aklımız bizi ayakta tutan yücelten ve bu günlere gelmemizi sağlayan en önemli etkenlerden biridir. Akıllı olmanın yaşla hiç bir ilgisi bulunmamaktadır. Yani illa ki yaşı büyük olan bir kimse sizden daha akıllıdır anlamına gelmez. Yada tam tersi olarak yaşı küçük olan kimse daha akılsız doğru düşünemez anlamına gelmez.

AKIL

Çevremizde mutlaka örnekleri vardır. Bazen yaş olarak sizden oldukça küçük bir kişi sizin göremediğinizi görüp bunu böyle yapsak daha iyi olmaz mı diyebilir. Bu durum gayet normaldir. Yapılan araştırmalara göre insan beyninin sadece % 10 luk kısmını kullanmaktadır. Biraz düşünün %10 luk kısımda böyleyken 50 seviyelerinde olsaydı nasıl olurdu. Zeka gelişime açık bir şeydir. Küçük yaşlardan başlayarak yıllar geçtikçe ilerlemeler kaydeder. İnsan büyüdükçe zekası da aynı oranda büyür ve gelişir. Ama zekayı geliştirmek için birazda çaba göstermek şarttır. Eğitici kitaplar okumak bulmacalar çözmek zekanın gelişmesinde önemli bir paya sahiptir.

Yorum Yapın

Unutmayın! Ödeve katkı sağlayacak yorumlar yapmalısınız.