akrabalarımız ve yakın çevremizle ve ailemizle bir araya geldiğimizde hangi davranışlara önem veriyoruz?

Eğitimcimiz sordu akrabalarımız ve yakın çevremizle ve ailemizle bir araya geldiğimizde hangi davranışlara önem veriyoruz? nelere dikkat ediyoruz? araştırın diye. Bende başladım araştırmaya. Bizim toplumumuz zaten ailesi ve çevresine karşı saygıda herhalde dünya liderlerinden biridir.

Bu nedenle ailesel bir buluşmada yada misafirlerimiz geldiğinde evimizde hal ve hareketlerimize oldukça dikkat ederiz. Büyüklerimiz evdeyken televizyon karşısına geçerek iki seksen uzanmayız. Yada onların yanında bacaklarımızı üst üste atarak oturmayız. Çünkü bizim büyüklerimiz bizlere bu şekilde öğrettiler.

Bir misafir geldiğinde kıyafetimize ve güleryüzlülüğümüze dikkat ederiz. Misafiri en iyi şekilde ağırlamak için onlarla ilgilenir ve güler yüz gösteririz. Çevremizdeki insanlara ise iyi ve gülümser davranışlarda bulunurken saygıda kusur etmemeye özen gösteririz.

Çevremizde sevilen ve sayılan biri olmak için elimizden gelen herşeyi yapmamız gerekir. Çünkü insanlar toplum ile birlikte yaşar ve onların bir parçasıdır. Eğer sevilen ve sayılan biri olmazsak kabul görmeyiz ve yalnız kalırız. Akrabalarımızı, yakın çevremizi hoş tutmaya özen göstereririz.

Onlara hal ve hatırlarını sorarak gönüllerini hoş tutarız.

Yorum Yapın

Unutmayın! Ödeve katkı sağlayacak yorumlar yapmalısınız.