Alexander Graham Bell nasıl bir çocuktu

Alexander Graham Bell çocukluk yıllarında geleceğin bilim adamı olacağının sinyallerini vermeye başlamıştı. Çok küçük yaşlarda okuma ve yazmayı öğrenen Alexander Graham Bellin çocukluğu bilim ve teknoloji yayınlarını okumak ve incelemek ile geçti.

Daha çocuk yaşlarda duyma engelli annesi ile tonlama sesiyle konuşmayı öğrenmişti. Birçok insan bunu başaramazdı fakat o bunu kolayca yapabiliyordu. Yaşı büyüdükçe ve kendisini geliştirdikçe annesinin tonlama ile demek istediklerini anladığını görünce hayatının büyük bir bölümünü duyma engelliler için harcamıştır. Hatta bu konuda babası ile birlikte yaptıkları bir makine bile mevcuttur.
graham bell
Alexander Graham Bell 17 yaşında iken müzik ve işitme engellilerle iletişim kurma dersi veriyordu. 25 yaşına geldiğinde ise Graham Bell artık duyma engelli kişilere konuşmayı öğretebilmişti. Onun çocukluğunda bu düşünceleri ile birçok kimse dalga geçti. Hatta 25 yaşına geldiğinde işitme engellilere konuşma öğretmesi ile alay ettiler. Fakat o yılmadı ve bunu başardı.

Elbette ki Alexander Graham Bell’in en büyük icatları telgraf ve üzerinde yaptığı çalışmalar ile tel üzerinden sesin iletilmesini keşfetmesi yani telefonu bulmasıydı.

Yorum Yapın

Unutmayın! Ödeve katkı sağlayacak yorumlar yapmalısınız.