Almanya ülkemize en çok hangi ürünleri satar bizden ne alır?

Almanya ekonomik olarak gelişmiş bir ülke olup ticari hacmi oldukça yüksektir. Bu nedenle çeşitli ülkelere ürün sattığı gibi bazı ürünleri de kendisi satın almaktadır. Almanya ülkemize en çok hangi ürünleri satar ve bizden hangi ürünleri satın alır gelin birlikte inceleyelim.

Teknolojik olarak gelişmiş bir ülke olan Almanya’da otomotiv sektörü oldukça gelişmiş durumdadır. Marka oluşturmayı başaran bu ülke dünyanın birçok ülkesine otomobil ihraç etmektedir. BMW, Mercedes, Audi, Skoda ve Opel gibi dünyaca ünlü otomobiller üretmektedir. Bu nedenle Almanyanın bize en çok sattığı ürün otomobildir.

Arabalarının sağlam ve güvenlikli olması, uzun ömürlü olmasının yanı sıra sağladığı konfor nedeniyle bu otomobil markaları tercih edilir.

Almanyanın bize sattığı diğer bir ürün ise elbetteki beyaz eşya ürünleridir. Buzdolabı, çamaşır makinası gibi ürünleri Almanya’dan ithal ederiz. Her ne kadar kendi beyaz eşya üreticilerimiz olsa da “Alman kalitesi” inancıyla bu ürünleri tercih ederiz.

Almanya’ya sattığımız ürünler ise genel olarak onların üretemediği meyve ve sebze ürünleridir. Ülkemiz bir tarım ülkesi olup oldukça çeşitli ürünler yetiştirir. Bu nedenle ülkemiz başta Almanya ve Rusya olmak üzere birçok pazara tarım ürünleri gönderir.

Ayrıca sanayisi gelişen Türkiye otomotiv sektöründe kullanılan parçaların satışını da yapmaktadır.

Yorum Yapın

Unutmayın! Ödeve katkı sağlayacak yorumlar yapmalısınız.