Amacı olmayan gemiye hiçbir rüzgar yardım etmez kompozisyon

Bu yazımızda da sizlere amacı olmayan gemiye hiçbir rüzgar yardım etmez konulu kompozisyon yazımızı paylaşacağız.
Konu yada yapılan iş ne olursa olsun insanın öncelikle bir amacı olması gerekir. Amaçsız yapılan işler ya yarım kalır yada baştan savma olur.

Hedefi olmalı insanın. Ben bu işi bitireceğim diyebilmeli her zaman. Örnek verecek olursak öğretmenin hafta sonu için verdiği performans ödevini yapmak hiç içinden gelmeyen Ömer’in bunu ne ailesine söylemiş ne de yapmak için kendi bir araştırma da bulunmuştur. Halbuki yapmak istese bir amacı olsa her türlü yapabilir. Ailesine söylese ailesi yardımcı olur ,kendisi internetten elindeki kaynaklardan yararlanarak bir şekilde yapabilir. Ne yazık ki hafta sonu geçmiş pazartesi okula gidince öğretmeni sorduğunda ben yapamadım öğretmenim cevabını verir. Öğretmeni neden yapmadın Ömer diye sorunca hiç bir mazeret bulamaz. Bunu fark eden öğretmen sınıfta herkesin duyabileceği bir ses tonuyla işte çocuklar amacı olmayan gemiye hiçbir rüzgar yardım etmez diyerek herkesi uyarır.

Hayatta her zaman bir amacımız olmalı ne için kim için yaşıyoruz bunun farkında olmalıyız. Belli bir amacı olan hedefi olan insanların çevrenizde ne kadar başarılı olduklarını görürsünüz.

Yorum Yapın

Unutmayın! Ödeve katkı sağlayacak yorumlar yapmalısınız.