Anılarımız ile ilgili komposizyon

Bu yazımızda anılarımız ile anlatılmak istenen mesajı kompozisyon yazısı olarak sizlerle paylaşacağız.
Anılar insan hayatındaki yaşanmışlıklar ve geçmişte kalan her şeye denir. Anılar hatırlandığında bazen hüzne götürürken bazen de insanın yüzünde tebessüm oluşturur.

Kimi insanlar anılarını unutmamak için yazıya dökerler özellikle güzel mutlu anlarını. Yıllar geçse de üstünden değerinden hiç bir şey kaybetmediği gibi kendinden sonraki nesillerin de okumasını sağlamış olur. Kimi insanlar da yazıya dökmek kimseyle paylaşmak istemez sadece kendine özel olsun ister.

Anı deyince nedense hep mutsuz can sıkan olaylar daha çabuk gözümüzde canlanır. Aslında böyle değil tam tersine mutlu anlarımızı gözümüzün önüne getirmeye özen göstermeliyiz. Özellikle hüzünlü ve durgun zamanlarımızda geçmişte yaşadığımız en güzel anı hatırlamak insanın neşesini keyfini yerine getirmeye yetecektir.

İyi yada kötü ne tür anı olursa olsun insan hayatında mutlaka var olacaktır. Bugün yaşarken dün de kalanlar bizim için artık anı sayılır. Yarına geçtiğimizde de bugün anı olarak kalacaktır. Onun için anılarımızdan geçmişimizden yaşanmışlıklarımızdan korkmamalı onların bize ait olduğunu bizim sayemizde yaşandığını unutmamalıyız.

Yorum Yapın

Unutmayın! Ödeve katkı sağlayacak yorumlar yapmalısınız.