Anne babanızdan farklı beklentileriniz nelerdir

Her çocuk anne ve babasından beklenti içerisindedir. Mesela erkek çocuğun babasından bekledikleri, annesinden bekledikleri ile kız çocukların beklentileri farklılık gösterir. Bu farklılık aslında kız erkek fark etmez her çocuğa göre değişir.

Kendimi örnek aldığımda annemden beklentilerim ev içinde nasıl bir sorumluluğa sahip olduğumu öğretmesi, toplumsal yaşamda kişilerle olan diyaloğumun nasıl olması gerektiği konusunda yardımcı olmasıdır. Benim annem iyi bir aile bireyi nasıl olunur, aile içinde ilişkiler nasıl olur tüm bunları bana öğretti.

Babamdan beklentilerim ise hayatta karşılaşabileceğim sorunlarla nasıl mücadele etmem gerektiğini öğretmesidir. Lider bir kişilik nasıl olur, hayatımızda taşıdığı sorumluluklar neler ve ileride benim taşıyacağım sorumluluklar neler öğretmesini isterdim.

Bazı çocuklar babasından bisiklet, telefon yada bilgisayar gibi beklentiler içine girerken ben hayatın nasıl yaşandığını anlatmasını isterdim. Her çocuğun isteği ve beklentileri farklılık gösterebilir. Bu nedenle anne ve babamızdan farklı beklentiler içerisinde olmak bir doğal sonuçtur.

Yorum Yapın

Unutmayın! Ödeve katkı sağlayacak yorumlar yapmalısınız.