Anne ile ilgili kompozisyon

Bu yazımızda sizlere anne ile ilgili kompozisyon yazımızı paylaşacağız. Anne dünyanın en iyi kalpli en temiz yürekli varlıklarıdır. Anneler çocukları için gerekirse canından bile vazgeçerler.

Ana hakkı ödenmez diye bir söz vardır ya gerçekten de doğrudur. Çünkü anneler evlatlarını büyütebilmek için o kadar çok zahmet ve eziyet çekmelerine rağmen yine de bir şey demeden canla başla uğraşırlar. Geceleri uyumaz bebeklerini uyutmak için uğraşırlar. Yemeklerini yedirip altını değiştirirler. Büyütüp besleyip büyük evlat olduklarını gördüklerinde bir teşekkür etmeleri onların bütün yaşadıkları zorlukların karşılığını almış olurlar.

Cennet anaların ayakları altındadır diye boşuna söylenmemiştir. Çünkü annelerin yaptığı uğraşları , çektiği zorlukları kimse çekemez. Babalar bile bir yere kadar yapabilir. Annenin çektiği zorluklar daha farklıdır. En başta zaten anne sevgisi bambaşkadır. Yanınızda kim olursa olsun anne kokusu anne sevgisinin yerini kesinlikle tutamaz.

Ne olursa olsun ne yaşanırsa yaşansın annelerin hakkını kesinlikle ödeyemeyiz. Bunun her zaman bilincinde olarak annelere davranılmalı onların kıymetini bu dünyada bilmeli ve onlara hissettirmeliyiz.

(3) Yorum

Yorum Yapın

Unutmayın! Ödeve katkı sağlayacak yorumlar yapmalısınız.