Anne ve babamız daha iyi eğitim almamız için neler yapıyor?

Ailemizin temel taşları olan anne ve babamız bizim daha iyi bir eğitim almamız içi neler yapıyor? Din kültürü dersi için bu konuyu diğer soruları birlikte çözelim.Aşağıdaki her soruya tıklayarak direk cevabına gidebilirsiniz arkadaşlar. Sorularımız islam dininin aileye verdiği önem, kardeşler arası güven duygusu, anne ve babamızın eğitim için yaptıkları ve çok daha fazlası.

  1. Anne ve Babanızın daha iyi eğitim almanız için neler yaptıklarını yazınız
  2. Kardeşlerin birbirlerine karşı görevleri nelerdir?
  3. Aile içi yardımlaşma aile içi ilişkileri nasıl etkiler?
  4. Sorunlarınızı aile bireyleriyle birlikte çözmek size ne kazandırır?
  5. İslam dininin aileye verdiği önem nedir?

Anne ve Babanızın daha iyi eğitim almanız için neler yaptıklarını yazınız

Anne ve babamız bizim daha iyi bir eğitim alması için her zaman çaba sarf ediyorlar. Örneğin akşamları benimle birlikte oturan babam derslerime yardımcı oluyor. Tıpkı bir öğrenciymiş gibi soruları çözerek bana destek oluyor. Ayrıca ailem daha çok çalışarak beni dershaneye gönderiyor ve ek ders alıyorum.

Kardeşlerin birbirlerine karşı görevleri nelerdir?

Kardeşler birbirleriyle her zaman dayanışma içinde olmalıdırlar. Onlar arasındaki iş birliği ve dayanışma başka kimse arasında görülemez. Kardeşler birlikte büyüdükleri ve yaşadıkları için birbirlerini en iyi şekilde anlarlar. Kötü günlerinde birbirlerine destek olmak ve saygı göstermek zorundadırlar.

Aile içi yardımlaşma aile içi ilişkileri nasıl etkiler?

Aile bireyleri birbirleriyle yardımlaşmalı ve destek olmalıdır. Ülkemizdeki sıkı aile bağları ile bunu görmek oldukça kolay. Geniş ailelere sahip olan toplumumuzda her aile bireyi bir başkasına karşılıksız bir şekilde yardım eder, destek olur. Bu davranışlar nedeniyle toplumumuzda aile içi ilişkiler oldukça sıkı ve güçlüdür.

aile

Sorunlarınızı aile bireyleriyle birlikte çözmek size ne kazandırır?

Her birey gibi bizimde sorunlarımız olabilir. Bu sorunların aile bireylerinin desteği ve yardımıyla çözülmesi bizim onlara olan güvenimizi daha da arttırır. Onlara olan bağlılığımız giderek güçlenir. Sorunların çözümünde direk katkı sağladıkları gibi bana nasıl çözmem gerektiği konusunda yolda gösterebilirler. Böylece onlarla sorun çözmem kendime güvenimi de arttırır.

İslam dininin aileye verdiği önem nedir?

Herhangi bir cins yada türe ait olan ve topluluğu oluşturan en küçük yapı taşı ailedir. Aile birlikte yaşama duygusunun başladığı bir nokta olması nedeniyle islam dininde de önemle vurgulanmıştır. İslama göre aile ise Anne, Baba ve çocuklardan oluşan Allah katında yüce bir yuvadır. Ailedeki bireylerin diğer kişilere sevgi, saygı ve dayanışma içinde olması dinimizce önemle vurgulanmıştır.

Aile bireylerin mutlu olarak yaşamlarını sürdürmesi, kötülüklerden ve günahlardan korunması ve soyun devamı için islam dinine göre ayrı bir önem taşır. Kutsal kitabımız Kuran-ı Kerim’de yer alan bir ayet ile ailenin önemi belirtilmiştir.

İçinizden kendileriyle huzura kavuşacağınız eşler yaratıp aranızda sevgi ve rahmet var etmesi Allah’ın varlığının belgelerindendir Bunda düşünen insanlar için dersler vardır.

Aile kurumun dinimizce önemli olmasının temel nedeni ise toplumun bu yapıların bir araya gelmesi ile oluşmasıdır. İslamiyet kötülüklerin en küçük noktadan yok edilmesi ve topluma yayılmasını engellemek adına aile ilişkilerinin sıkı tutulmasını emreder. Böylece birbirine bağlı kişiler sağlıklı yuvalar kurmuş olurlar.

Yorum Yapın

Unutmayın! Ödeve katkı sağlayacak yorumlar yapmalısınız.