anneler ve babalar çocuklarına ayrımcılık yapar mı?

Anne ve babalar çocuklara ayrımcılık yapar mı? Bu sorunun cevabı aslında çok kesindir. Kesinlikle anne ve babalar çocuklarına karşı ayrımcılık yapmazlar. Ancak ne var ki onların istediği gibi bir evlat olmazsak ve kardeşlerimiz bunu başarabiliyorsa onların ödüllendirilmesi kaçınılmazdır. İşte biz burada ayrımcılık yapıldığını düşünüyoruz.

İster 10 yaşında olan ister 20 farketmez. Hepimiz zaman zaman anne ve babalarımızın ayrımcılık yapıldığını düşünmüşüzdür. Neden ona daha çok harçlık veriyorsunuz, neden ona şunu aldınız da bana almadınız, onun telefonu benimkinden daha iyi gibi saymakla bitmeyecek kadar düşünce.

Size kendimden bir örnek vereyim. Ben bu sitenin kurucusuyum ve evliyim. 5 yaşlarında bir kızım var ve onun sevgisi anlatılmaz. Yakın zamanda doğacak olan çocuğumu da sabırsızlıkla bekliyorum. Görmeden elime almadan hatta sesini bile duymadan kızıma karşı olan tüm hislerim şimdiden onun içinde geçerli.

Demek istediğim anne ve babaların çocuklarına karşı ayrımcılık yapması, sevgi göstermede farklılıklar sergilemesi kesinlikle söz konusu değildir. Mesela babam ve annem bana hep söylerdi. Sende baba olunca hepinizi ne kadar çok sevdiğimizi anlayacaksın diye.

Gerçektende öyleymiş. Nasıl mümkün olabilir ki çocuklara karşı ayrımcılık yapmak. Şunu aklınızdan çıkarmayın lütfen. Anne ve babalarınızın gözünde sizden daha kıymetli hiçbirşey yok. Onların kıymetini bilin. Kimi anne ve babalar sevgisini sizlere ifade edemez belki ama. Size baktığında gözlerinin dolduğunu hissedersiniz.

Yorum Yapın

Unutmayın! Ödeve katkı sağlayacak yorumlar yapmalısınız.