Arkadaşlık ile ilgili kompozisyon

Bu gün arkadaşlık ile ilgili kompozisyon yazısını sizlerle paylaşacağız. Arkadaş kişilerin anlaşabildiği birlikte vakit geçirmekten hoşlandığı dertlerini sevinç ve neşesini paylaşabildiği insan denir. İnsan arkadaşlarının yanında kendini daha rahat hisseder. Eğlenmek gülmek hatta yeri geldiğinde birlikte ağlayabilmek arkadaşlık ilişkisinde çok sık rastlanır.

Arkadaşlık ilişkisinde öneli olan birbirini iyi anlayabilmektir. Öyle arkadaşlar var ki leb demeden leblebi demek istedin değil mi diye cevap verirler. Kafa yapıları uyuşuyorsa iki kişinin işte bunlara uzaktan da tanısak bunlar çok iyi arkadaş diyebiliriz.

untitled

İnsanın en azından bir arkadaşı olmalı .Onunla oyun oynayabilmeli , sinemaya gidip birlikte vakit geçirmeli. Günümüzde arkadaşlıklar öyle bozuldu ki arkadaşım dediğin insan gün geliyor senin arkandan konuşuyor, senin kuyunu kazmaya çalışıyor. Her anlaşabildiğimiz insana arkadaşım demek doğru değil.

Sonuç olarak arkadaşımızı iyi seçmeliyiz. Her gördüğümüz sakallıya anasıl dede demiyorsak her yeni tanıştığımız anlaştığını düşündüğümüz insana da arkadaşım diye hitap etmemeye özen göstermeliyiz. Arkadaşlık elbette güzel bir duygu fakat bunu hakkedenle yaşamak daha önemli bir duygudur.

Yorum Yapın

Unutmayın! Ödeve katkı sağlayacak yorumlar yapmalısınız.