Arkadaşlık konulu kompozisyon

Arkadaşlık çocukluğumuzdan başlayıp bizim hayatımız boyunca yer alan bir kavramdır. Bu yazımızda arkadaşlık konulu bir kompozisyon örneği bulabilirsiniz. İnsan yaşamı doğumla başlar ve yaşam sonu ölümle sona erir.

İnsan doğduğu anda korkarak bir sığınacak delik arar. Buda annenin sıcak kollarından başka birşey değildir. İlk etapta anne çocuğu için güvenli bir liman iken aynı zamanda bir arkadaştırda. Çocuklar mutlu oldukları ve güvende hissettikleri annesi ile ilk aradaşlıklarını kurarlar.

Çocuklar büyüdükçe yeni arkadaşlar edinir ve bu arkadaşlıklar yaşadığı ortama göre değişir. İlk okulda yeni arkadaşlar edinirken lise döneminde genelde birçok arkadaşımız değişmiş olur. Sonuç olarak insanlar duygularını paylaşabileceği, hayatlarını paylaşabileceği ortak insanlar ararlar. Bu insanlara da arkadaş denir.

Seviçlerimizde, üzüntülerimizde ve heyecanımızda onlar her zaman yanımızda olurlar. Sadece güzel günlerde değil kötü günlerimizde de bize destek olurlar. Öyle ki dost acı günde belli olur diye atasözü bile mevcuttur. Arkadaşlık sırt sırta vererek hayatı yaşamaktır.

Gerçek arkadaşlıklar kopup gitmezken ortam arkadaşlıkları sürekli değişirler. Örneğin ilkokulda görüştüğümüz birçok arkadaşımızla üniversite okurken görüşmeyiz. Bu durumun gerektirdiği bir arkadaşlık türüdür. Ama gerçek dostluklar ebedi olup her zaman bizimle birliktedir.

Yorum Yapın

Unutmayın! Ödeve katkı sağlayacak yorumlar yapmalısınız.