Atatürk dersinize girseydi ondan ülkemiz için ne isterdiniz

Eğer Atatürk benim öğretmenim olsa ve dersime girseydi ondan birçok şey isteyebilirdim. Çünkü eğitimin onun gibi bir öğretmene ve eğitim sistemine ihtiyacı var. İlk olarak nasıl bir öğretmen olunması gerektiği konusunda herkesi bilgilendirmesini dilerdim. Çünkü bazı öğretmenler yeterli değil ve öğrencilere bilgi aktarımını yapamıyor.

Eğitim sisteminin karmaşıklığı ve öğrenciler üzerindeki baskılarını anlatır bunlara çözümler bulmasını dilerdim. Biz öğrenciler sürekli bir sınav kaygısı ve başarılı olma kaygısı içerisindeyiz. Okula başlayıp mezun olana kadar birçok sınava girmek zorundayız. Bu sınavların bir çoğu bizler için hayati öneme sahip ve bizler çok yıpranıyoruz. Ondan sınavları kaldırmasını ve sınıf içindeki başarılara göre öğrencilerin değerlendirilmesini dilerdim

Eğitimin daha anlaşılır bir şekilde verilmesini hayatımızda gerekli olacak bilgilerin bizlere aktarılmasını isterdim. Birçok ülkede olduğu gibi yeteneğimize göre branşlara erken yaşlarda ayrılıp buna göre eğitim almak isterdim. Eğer o dünyada olsaydı ve dersime girseydi eminim ki birçok sorunuma çözüm bulabilirdi.

Başöğretmen Atatürk bizler için en güzel eğitim sistemini tasarlayarak geleceğimize şekil verebilirdi.

Yorum Yapın

Unutmayın! Ödeve katkı sağlayacak yorumlar yapmalısınız.