Atatürk milli mücadelede hangi zorluklarla karşılaşmış ve bu zorluklar karşısında neler yapmıştır

Atatürk milli mücadele esnasında türlü zorluklarla karşılaşmış ve bu zorluklarla mücadele etmek zorunda kalmıştır. Türlü cemiyetler ve liderler onun bu millete öncülük etmesini istemedikleri için her türlü engelleme girişiminde bulunmuşlardır. Onun vatan haini ilan edilmesi karşılaştığı en büyük zorluktu.

Kimileri onu bir ajan kimileri ise din düşmanı olarak ilan etmiş ve bu gibi zorluklara göğüs germek zorunda kalmıştır. Ancak o yılmadan usanmadan bu zorluklarla mücadele etmiş kendini halkın içinden biri olarak kabul ettirmiştir.

Zaman zaman cemaatle birlikte camiye gitmiş dindar biri olduğunu göstermiştir. Savaşlarda hep ordumuza liderlik ederek ne kadar vatansever ve milliyetçi biri olduğunu herkese kanıtlamıştır. O yoğun döneminde bile askerleriyle, halkıyla bir arada kalmayı başarmış ve tüm zorlukların üstesinden gelmiştir.

Atatürk milli mücadelede hangi zorluklarla karşılaşmış ve bu zorluklar karşısında neler yapmıştır sorusuna cevap aradık umarım işinize yarar arkadaşlar. Örnekleri dilediğiniz gibi çoğaltabilirsiniz.

Yorum Yapın

Unutmayın! Ödeve katkı sağlayacak yorumlar yapmalısınız.