Atatürk yaşasaydı çocukların hangi sorunlarını çözerdi?

Eğer Atatürk yaşasaydı çocukların birçok sorununu çözerdi. Özellikle ülkemizde çocukların hakları gasp ediliyor. Çocukların okuma hakkı ellerinden alınırken onların eğlence yerleri ise hiç önemsenmiyor. Farkındamısınız bilmem ama çocukların oynayabileceği vakit geçirebileceği park ve oyun alanları ne yazık ki büyük şehirlerde çok az yada küçük çaplı.

Bir çocuk okumak ve gelişmek kadar oyun oynama hakkına da sahiptir. Hızla gelişen ve büyüyen şehirlerde çocuklar mahalle aralarına hapsolmuş durumda. Oyun oynayabilecekleri maç yababilecekleri alanlar neredeyse yok gibi. Elbetteki çocukların en büyük sorunu bu değil. Gerçek sorun ise çocukların hayata sınavla başlamasıdır.

Çocuklar artık okullarda kariyerlerini belirleyecek hayatlarını etkileyecek çok önemli sınavlara giriyor. Bu nedenle bu genç beyinler strese maruz kalıyor. Ben eminim ki eğer Atatürk yaşamış olsaydı bu sorunu çözerdi. Ya çocukları okul ortalamalarına göre üniversite, liseye alırdı yada bu sınavların tümünü ortadan kaldırırdı.
atatürk yaşasaydı
Biz çocuklara yapılan en büyük haksızlık herhalde bu olmalı. Çok erken yaşlarda aşırı strese maruz bırakılıyoruz. Sınav stresi ailemizin beklentileri derken bir bakmışız çocukluğumuzu yaşayamıyoruz.

Ayrıca okullarda biz çocuklardan aidat, sınav parası, kitap parası altında hala para alınıyor. Ne yazık ki parasız eğitimi hala sağlayamadık.

Atatürk yaşasaydı çocukların hangi sorunlarını çözerdi sorusunun cevabı şunlar olurdu

Sınav sistemini ortadan kaldırırdı.
Şehir planlarını çocuklara göre yapardı.
Ücretsiz eğitimi sağlardı.

Yorum Yapın

Unutmayın! Ödeve katkı sağlayacak yorumlar yapmalısınız.