Atatürke bir teşekkür mektubu

Seni hiç görmedim ve seninle hiç bir zaman konuşamadım, seninle aynı havayı bile teneffüs edemedim. Oysaki bunları yapmayı ne kadar da çok isterdim. Bizlere bırakmış olduğun saymakla bitmeyecek olan kutsal emanetlerin için sana minnettarız. Bıraktığın cennetin bahçelerinin meyvelerinden sana demetler sunmak isterdim.

Senin rehberliğin sayesinde bu günlere gelebildik. Çağdaşlığa, uygarlığa, bize gösterdiğin hedeflere, aklın ve bilimin ışığına sayende kavuşabildik. Ve bu devrim niteliğinde olan yeniliklerin ile hala ayakta durmaktayız.

Sen olmasaydın Çanakkale den denize döktüğün düşman bugün bizim vatanımızda olacak ve bizde onların köleleri olarak yaşayacaktık.

Keşke hiç ölmeseydin. 23 Nisan çocuk bayramını, 19 mayıs gençlik bayramını yada 30 Ağustos Zafer Bayramını coşkuyla beraber kutlasaydık. Belki hayatta olsaydın yaptıklarının yanında yapacaklarına da sığınarak yaşıyor olabilirdik. Seni özlüyorum atam. Keşke bu günlerde de yanımızda olabilseydin. Bizler için araladığın bu kapıları sonuna kadar açabilseydin.

Biz bu günlere senin sayende geldik her ne kadar konuşamasakta beni duyduğuna inanıyorum. Ve biliyorum ki bu gün yaşıyor olsaydın ülke olarak, millet olarak çok daha iyi yerlerde olabilirdik. Şunu unutma arkanda seni özleyen, yokluğunu hisseden bir millet bıraktın.

Yorum Yapın

Unutmayın! Ödeve katkı sağlayacak yorumlar yapmalısınız.