Atatürkʼün geleceğe yönelik hedefleri ile Türk milletinin özellikleri arasındaki ilişkiyi açıklayınız

Atatürk Türk Milletinin özelliklerini de göz önünde bulundurarak kendisine hedefler koymuştur. O dönemde ülkemizin siyasi ve askeri durumunu düşünen Atatürk düşman işgalinden korunmak ve ülkemize tam bağımsızlığını kazandırmak için yüce Türk Milletine güvenmiştir.

Geleceğin Türkiye’sini düşünen ve bu yönde adımlar atan Atatürk türk milletinin özellikleri nedeniyle bu hedefe ulaşacağına tam anlamıyla inanmıştır. Ülkemizdeki insanların hiç düşünmeden vatanı için canlarını feda edeceğini bildiği için Kurtuluş mücadelesini başlatmış ve halktan büyük destek görmüştür. Nihayetinde kazanılan bağımsızlık sonrasında geleceğin temelleri atılmış oldu.

Mustafa Kemal milletimize bazı öğütlerde bulunarak gelecekte nasıl başarılı olabileceğimizi göstermiştir. Bilim ve teknolojinin nerede olursa olsun alınıp ülkemize getirilmesi gerektiğini sürekli vurgulamıştır. Birçok inkılap ve devrime imza atan Mustafa Kemal geleceğimizin ancak eğitim, sanat, bilim ve teknolojiyle beraber çalışılarak oluşturulacağını söylemiştir.

Azimli ve çalışkan bir millet olan Türk Milletine bu anlamda güvenmiş ve başarılı olacağına tam anlamıyla inanmıştır.

Yorum Yapın

Unutmayın! Ödeve katkı sağlayacak yorumlar yapmalısınız.