Atatürkün planlı çalışmalarına bir örnek yazınız

Mustafa Kemal Atatürk her zaman işine sadık ve titiz biriydi. Atatürk yapmış olduğu tüm çalışmaları planlı ve özenli bir şekilde yapardı. Özellikle onun komutanlığı dönemindeki çalışmaları planlı çalışmalarına verilebilecek en güzel örneklerdendir.

Atatürk savaş zamanın cephelerin durumunu inceleyerek savaşın hangi yönlere kayabileceğini harita üzerinde incelerdi. Kurmaylarıyla birlikte fikir alış verişinde bulunur, kendi fikirlerini söyler ve en akılcı kararı verirdi. Lakin onun savaş anında günlük planında önemli bir yer vardı ki oda öğle yemeğini her zaman mehmetçik ile yer onlara destek olurdu.
ataturk
Dilerseniz Atatürkün öğrencilik yıllarına dair planlı çalışma anlayışını örnek verelim. Okulda oldukça çalışkan bir öğrenci olan Atatürk derslerine planlı bir şekilde çalışırdı. Okul sonraları arkadaşlarınla oyunlar oynayan Mustafa Kemal akşam olmadan evin yolunu tutar ve yenilen yemek sonrası derslerine vakit ayırırdı. Onu diğer öğrencilerden ayıran en önemli özelliği ise okula gitmeden önce mutlaka sabah erken saatte o gün işlenecek olan dersin tekrarını yapar ve okula hazır giderdi.

Öğrenciliğinde bile planlı ve programlı çalışan Mustafa Kemal efsane olan yaşamını başarılarla taçlandırmıştır.

Yorum Yapın

Unutmayın! Ödeve katkı sağlayacak yorumlar yapmalısınız.