Ayni dili konuşan değil aynı duyguyu yaşayan daha iyi anlaşır

Bu yazımızda sizlere aynı dili konuşan değil aynı duyguyu yaşayan daha iyi anlaşır konulu kompozisyon yazımızı sizlerle paylaşacağız.

İnsanlar konuşarak anlaşır ve iletişim kurarlar Fakat konuşan her iki kişi çok iyi anlaşır diye bir yargıda bulunmak saçma olur. Birde aynı dili konuşuyorlar bunlar kesinlikle çok iyi anlaşıyordur demek daha saçma bir durumdur.

Konuşmak farklı anlaşmak aynı hissi taşımak farklı olaylardır. Aynı milletten olup aynı dili konuşmalarına rağmen birbirleriyle anlaşmayan o kadar çok insan var ki. Önemli olan aynı hissi taşıyabilmektedir. Aynı dili konuşmak değildir. Örneğin çevrenizde görmüşsünüzdür biri Türk diğeri Alman olan iki eş evlenmeye karar verirler. Bu ve buna benzer durumlar çoğu zaman toplum tarafından yadırganır. Halbuki kimse karışamaz kimsenin bu konuyla ilgili söz söyleme hakkı yoktur.O evlenmeye karar veren iki kişiyi ilgilendirir. Birbirlerinin arasındaki duygusal etkileşim onların aynı dili konuşmasalar da anlaşabildiklerini gösterir.

Aynı duyguyu kimi zaman aynı dili konuşanlar kimi zaman da farklı dili konuşanlar taşıyabilir. Buna kimse engel olamaz. Önemli olan iki kişi arasındaki duygusal bağın oluşmasıdır.

Yorum Yapın

Unutmayın! Ödeve katkı sağlayacak yorumlar yapmalısınız.