Ayrımcılıkla ilgili kompozisyon

Ayrımcılık günümüzde var olan en büyük toplum sorunlarından biridir. Bizde bu yazımızda ayrımcılık ile ilgili kompozisyon yazmaya karar verdik. Ne yazık ki günümüzde insanoğlu başkalarının dini, dili, rengi gibi birçok unsuru göz önüne alarak ayrımcılık yapmaktadır. Sadece bu hususlar değil elbette insanlar fakirlikleriyle, kilolarıyla veya konuşma şeklinde ayrımcılığa maruz kalıyor.

2014 yılındayız fakat hala dünyanın birçok yerinde kadın erkek ayrımı yapılmakta. Kadınlarımız birçok alanda ve sektörde hala yer bulabilmiş değil. Oysa onlarda erkekler kadar hatta onlardan bile yetenekli. Günümüzde kadınlara birçok ülkede hala ikinci sınıf insan muamelesi yapılmakta. Ne kadar acı bir durum değil mi?

Ayrımcılığı okullarda sıklıkla görüyoruz. Kimi arkadaşlarımız fazla kiloları, kimisi uzun boyu kimisi ise konuşma tarzı nedeniyle dışlanıp ayrımcılığa maruz kalıyor. Oysa insanların her türlü özellikleri farklı olsa bile en güzel ortak noktaları şüphesiz onların birer canlı olmasıdır. Kimsenin kimseyi hiçbir şekilde aşağılamak veya yadırgamak gibi lüksü yoktur. Ayrımcılık yapmak hem dinimize göre hemde toplumsal yaşam kurallarına göre büyük bir suçtur. Bu nedenle 2014 yılının ülkemiz ve dünyaya huzur ve mutluluğu getirmesini, kimsenin ayrımcılığa maruz kalmamasını dileriz.

Yorum Yapın

Unutmayın! Ödeve katkı sağlayacak yorumlar yapmalısınız.