Babalar Günü Kompoziyon

Her yıl Haziran ayının 3. Pazar günü kutlanan Babalar günü resmi olarak 91 yıllık bir geçmişe sahip. Anneler günü kadar eski olmasa da Babalar günü giderek hayatımızdaki yerini alıyor. Babalar günü konulu bu kompozisyonda Baba sevgisi ve babaların aile için önemine değineceğiz.

Baba genel olarak dışarıdaki hayatla mücadele eden evindeki yavrusu ve eşi için çalışan her türlü güçlüğe karşı duran evin direği olarak tanımlanır. Anadoluda baba kelimesi bu cümleyle özdeşleşmiş durumdadır. Zira eski bir adet olan kadınların ev hanımı olduğu babanın çalışarak evine baktığı düşünülürse bir babanın ne kadar fedakar olduğunu anlayabilirsiniz.
baba
Yaşamın zorlu koşullarına direnen babalar yuvası için didinir ve evine bakmak için mücadele eder. Zorluklarla dolu hayatta en büyük sıkıntılarla genelde babalar mücadele ederken evindekilere bu zorlukları duyurmamaya çalışır. İşte bu gizlilik onu içten içe yıkar. Dikkatinizi çekmiştir ki babalar annelere göre daha çabuk yaşlanır. Hayatın gam ve kederi bir ailenin sorumluluğu, yaşam mücadelesi hep babaların işidir.

Babalarımızı saygıyla andığımız mutlu ve güzel bir dünya diliyorum.

Yorum Yapın

Unutmayın! Ödeve katkı sağlayacak yorumlar yapmalısınız.