Bahar mevsimini anlatan kompozisyon

Bu yazımızda sizler için bahar mevsimini anlatan bir kompozisyon yazısı paylaşacağız. Bahar demek insanın içinin cıvıl cıvıl olduğu, sabah olunca kuş sesleri, pırıl pırıl parlayan bir güneşle güne merhaba demektir.

Bahar kara kışın ardından insanın içini ısıtan bir mevsimdir. Buz gibi soğuk yerini sıcacık bir havaya bırakır. Kışlık kalın kabanların, montların yerine ince ceketler almaya başlar. Ara sıra yağan bahar yağmurları kış ayındakiler gibi korkutmaz. Ara ara yağar geçer. Yağmur yağıyor diye şemsiyeyi daha açmadan bir bakmışsın yağmur kesilmiş.

İnsanın içini bir sevinç, bir neşe kaplar. Her yeni gün daha anlamlı olmaya başlar. Çocuklar artık parkta, bahçede, sokaklarda oynarken , tarlası olan anne babalar da yeni fidanlar dikmeye başlar.

Kış ayında nedense insanın içi biraz daha karamsar olur, bir hüzün sarar insanı. Fakat bahar gelince bu karamsarlık, hüzün kaybolur mutluluk neşe ayyuka çıkar.

Baharın tadı başkadır. Özellikle ilkbaharın tadı daha bir başka. Yazın kavurucu sıcaklığına insanı alıştırmak ister gibi hava yavaş yavaş ısınmaya başlar. Her gün biraz daha ısınana hava haziran ayından itibaren yerine yaz mevsimine bırakır.

Yorum Yapın

Unutmayın! Ödeve katkı sağlayacak yorumlar yapmalısınız.