Baharla ilgili yazı

Sizlere bugün baharla ilgili yazıyı paylaşacağız. Bahar demek neşe mutluluk demektir. Baharla birlikte insanların üzerindeki ağırlık sanki kaybolur. Kış aylarının vermiş olduğu kasvet ve yorgunluk hissi bahar gelince yok olur.

Bahar gelince ağaçlar çiçek açmaya başlar. Her yem yeşil olur bitkiler çiçekler gün yüzüne çıkar. Tarlalarda ekinler boy göstermeye başlar.

Çocuklar baharın gelişiyle birlikte sokaklara parklara dökülürler. Parklar koşup oynayan çocuklar, kuş cıvıltıları birer baharın müjdecisi gibi haber verirler.

Piknik sezonu da baharın gelmesiyle birlikte açılır. Hafta sonları artık piknik alanları dolup taşmaya başlar. Ailesini ve arkadaşlarını alan doğru pikniğin yolunu tutar.

Kışın herkes evin içindeyken baharla birlikte kendini dışarı atar. Kışın çünkü havanın soğuk olmasıyla ilgili olarak kaplı mekanlar tercih edilir. Fakat bahar ve yaz aylarında sıcak havalardan dolayı kapalı mekanlar kişileri bunaltır. Temiz hava almak yürüyüş yapmak açık havada dolaşmak kişilere daha iyi gelir.

Bahar herkes için bir anlam ifade ettiği apaçık ortadır. Herkes bu aylarda kendine uygun yapılabileceği iş ve davranışı yerine getirir.

Yorum Yapın

Unutmayın! Ödeve katkı sağlayacak yorumlar yapmalısınız.