Baş ağrısına ne iyi gelir

Bu günkü yazımızda baş ağrısına ne iyi gelir sorusu hakkında bilgi vereceğiz. Baş ağrısı bir çok insanın şikayet ettiği bir durumdur. Öyle ki baş ağrısı şikayetinden doktora giden bir çok insanın aslında farklı bir rahatsızlığı olduğu ortaya çıkmaktadır. Onun için bu bir baş ağrısı nasılsa geçer diyerek ertelemek, evde tedavi yapmak yerine bir nöroloji bölümünden randevu alıp muayene olmak en iyisidir.

Baş ağrısı için evde yapılabilecek en iyi yöntemlerden bahsedecek olursak en başta bol su içmek gelir. Vücut susuz kaldığı zamanlarda baş ağrısı daha fazla görülür. Bunun dışında magnezyum eksikliğine bağlı olarak da baş ağrısı yaşanabilir. Bunun çözümü için ise; muz, ay çekirdeği, badem ve ıspanak tüketilmelidir.

Grip ve soğuk algınlığına bağlı baş ağrılarında ise bol miktarda sıvı ve C vitamini tüketmekte fayda vardır. Portakal, çilek , mandalina gibi C vitamini yüksek olan meyveler tüketilebilir.

Stres kaynaklı baş ağrıları son yıllarda daha fazla görülmektedir. Stresten uzak durmaya çalışılmalı, brokoli, ton balığı ve yumurta da kişinin gevşemesini sağlayacaktır.

Yorum Yapın

Unutmayın! Ödeve katkı sağlayacak yorumlar yapmalısınız.