Başa gelmeyince bilinmez atasözü ile ilgili kompozisyon

Bu yazımızda sizlere başa gelmeyince bilinmez atasözüyle ilgili kompozisyon yazısını paylaşacağız. İnsanların başına farklı farklı olaylar gelir. Bu olayların kimisi iyi yöndeyken kimisi de kötü olaylar olabilir. Fakat ne türlü olay olursa olsun her olaydan ders çıkarmayı bilmek gerekir.

Olaylar karşısında zor durumda kalan insanlar için kimileri ya sen bu olayı nasıl yaptın, nasıl başarısız oldun , nasıl altından kalkamadın gibi sözler söyleyerek karşı tarafı rencide etmeye çalışırlar. Örneğin; sınavdan kötü alan bir öğrenci için arkadaşı sen neden yapamadın bu soruları halbuki çok kolay sorulardı ben hepsini yaptım ve hiç zorlanmadım der. Sınavı kötü geçen öğrenci ise çok rahatsızlandım sınav esnasında o yüzden sorulara adapte olamadım ve yapamadım deyince arkadaşı olur mu öyle şey, insan rahatsızlandım diye soruları yapamaz mı diye cevap verir. Bunun üzerine sınavı kötü geçen öğrenci ise başına gelmeyince anlayamazsın beni diyerek yanından ayrılır.

Sonuç olarak yapılan yanlışlar ve hatalar karşısında kişiyi üzmek ,onu rencide etmeye çalışmak yerine neden yada niçin böyle oldu, asıl sebebini sormak daha faydalıdır. Öyle durumlar olur ki insan gerçekten de başına gelmeden bilemez.

Yorum Yapın

Unutmayın! Ödeve katkı sağlayacak yorumlar yapmalısınız.