Başarı, Azim ve Heves Kompozisyon

Başarı Azim ve Heves hayatımızın üç önemli parçalarındandır. Başarı hepimizin de bildiği gibi herkesin hayal ettiği evinde, işinde tüm hayatında ulaşmaya çalıştığı durumdur. Peki nasıl başarılı olunur. Örnek verecek olursak başarı için öncelikle disiplin şarttır. Bir işte disiplinli olarak çalışıyorsanız kesinlikle fark edilirsiniz. Bu da aynı zamanda başarıyı yakalamanıza yardımcı olur. Tabiki bu her insanın başarılı olacağı anlamına gelmez. Başarıyı yakalamak kişinin kendi elindedir aslında.
Aynı zamanda başarılı olmak için diğer unsur Azimdir. İnsanın azmi olmadan bir işte başarılı olması çok zordur. Mutlaka önüne bir sürü engeller çıkacaktır. Fakat bu engelleri yılmadan kararlı bir şekilde aşarak başarıyı yakalamak mümkündür.

Peki hayatımızda hevesin etkisi nedir? Diğer iki unsur kadar etkili olmasa da insan oğlu yaratılışı itibariyle gördüklerine heves eder. Bu kötümü diye soracak olursak bunun cevabı hayırdır. İnsanlar heves ettikleri şeye ulaşmak için Azimle çalışıp başarıyı yakalamalı ki heves ettiği şeyleri elde edebilsin.
azim

Yorum Yapın

Unutmayın! Ödeve katkı sağlayacak yorumlar yapmalısınız.