Başarısızlar başarıya ramak kala vazgeçenlerdir cümlesi ile ilgili kompozisyon

Bu yazımızda sizlere başarısızlar başarıya ramak kala vazgeçenlerdir cümlesi ile ilgili kompozisyon yazacağız. Başarı insanların hayatlarında elde ettikleri, çalışmanın sonucu olarak elde edilen kazanıma denir. Başarıya ulaşmak kolay değil, aksine zor bir yoldur. Bu yolda çaba gösteren , uğraşanlar kazanırlar.

Çalışmak başarmanın yarısıdır diye bir söz var. Gerçekten de başarmak için elbette çalışmak, uğraşmak ve en önemlisi de sabretmek gerekiyor. Örneğin üniversite sınavına girecek bir öğrenci bütün yıl boyunca yan gelip yatar , hiç ders çalışmaz soru çözmezse bu öğrencinin sınavı kazanması mümkün değildir.

Bir de şöyle bir durum var. Çalışmaya başlayıp tam başarmak üzereyken yarıda bırakanlar var ki işte bunlara başarısız diyoruz. Mesela koşu yarışmasında ikinci sırada koşarken öndeki kişiyle arasında çok az fark olmasına rağmen yok ben onu geçemem deyip yarım bırakan kişiye başarısız adı verilir.

Sonuç olarak ne olursa olsun nerede olursak olalım hiç bir zaman elimizdekini yarım bırakmıyor yarıda kesmiyoruz. Başarmak istiyorsak sonuna kadar mücadele etmeli, hiç bir şekilde pes etmemeliyiz.

Yorum Yapın

Unutmayın! Ödeve katkı sağlayacak yorumlar yapmalısınız.