Başkasının eşyasını özensiz kullanırsanız ne gibi sorunlar çıkabilir?

Eğer bir başkasından aldığımız eşyayı özensiz, hor bir şekilde kullanırsak birçok sorunla karşılaşabiliriz. Bu sorunların çözümü ise oldukça zor olabilmektedir. Arkadaşımız yada her kimse ondan bu aldığımız eşya için özür dilemek zorunda kalabiliriz.

Mesela bu konuyu bir örnekle açıklayalım. Ben arkadaşım Ahmet’ten tabletini ödünç aldığımda evde uzun süre oyun oynadım. Canım sıkıldığında ise onu bir kenara fırlattım. Küçük kardeşim ise onu bularak yerlere vurmuş ve camını kırmış.

Tableti gördüğümde çok üzüldüm. Arkadaşıma bu durumu nasıl anlatacağımı ve onun kızmaması için ne yapmam gerektiğini düşündüm. Okulda ona ilk söylediğimde önce sustu ve yanımdan uzaklaştı. Bir daha benle konuşmadı. Babamla konuşup Ahmet’e yeni bir tablet alarak aramızı zar zor düzelttik.

Gördüğünüz gibi benim hatam ile arkadaşımın eşyasını özensiz bir şekilde kullandım ve kırıldı. Bunun sonucunda ise arkadaşlığımızın bitmesi gibi bir sorunla karşılaştım.

Neyse ki sorunu çözmek için babamdan yardım isteyince oda bana yeni bir tablet alalım, ona verelim. Kırılan tableti de yaptırırız sen kullanırsın dedi. Böylece sorun çözdük.

Yorum Yapın

Unutmayın! Ödeve katkı sağlayacak yorumlar yapmalısınız.