Başkasının eşyasını özensiz kullanırsanız ne gibi sorunlar çıkabilir?

Başkasının eşyasını özensiz kullanırsanız ne gibi sorunlar çıkabilir? Bu sorunları nasıl çözebilirsiniz? Örneklerle açıklayınız.

İhtiyaç duyduğumuz bir eşya bizde olmadığında bir arkadaşımızdan ödünç alırız. İşimizi görmek için aldığımız bu eşyanın özensiz kullanılması sonucunda ise arkadaşımız bu duruma çok üzülür. Verdiği eşyanın yıpranması, hatta bozulması onda bir derin keder yaratır. Sonuç olarak arkadaşlığımız bile bitebilir.

Bu sorunları çözmek için yapmamız gereken tek şey var ki oda özenli bir şekilde kullanmak. Böylece aldığımız gibi emaneti geri teslim edebiliriz. Eğer herhangi bir sorun ile eşya bozulduysa tamir ettirmek veya ona yenisi almak aramızda bir sorun yaşanmasını engelleyebilir.

Kişisel eşyanızı özensiz kullanma nedeniyle yaşadığınız sorunu nasıl çözümlüyorsunuz?

Bende farkında olmadan kendi eşyalarımı da özensiz kullanabiliyorum. Bir anlık dalgınlığım ile çok sevdiğim eşyam bozulabiliyor. Mesela tabletim geçenlerde benim yere düşürmem nedeniyle bozulmuştu. Durumu babama söyledim ve oda servise götürerek tamir ettirdi.

Ancak beni daha dikkatli ve özenli kullanmam konusunda uyardı.

En çok hangi kişisel eşyanızı kullanırken sorun yaşıyorsunuz? Niçin?

Bana ait eşyaların kardeşim tarafından kurcalanması ve kullanılması benim için büyük bir sorun. Aramızda bir yaş fark olduğu için zaman zaman benim giysilerimi giyiyor. Bu nedenle aramızda sorun yaşanıyor. Ama bende onunkileri giyerek bu soruna çözüm buluyorum.

Yorum Yapın

Unutmayın! Ödeve katkı sağlayacak yorumlar yapmalısınız.