Beslenme ihtiyacımızın karşılanmasında rol oynayan meslekler

Beslenmek yani yemek yemek tüm insanların ihtiyaç duyduğu durumlardan bir tanesidir. İnsanların beslenmeden yaşaması mümkün değildir. Her insan doğduğu andan itibaren çeşitli şekilde beslenmeye başlar. Çocukluktan büyüyene kadar bir çok besinle tanışır ve vücudumuzun ihtiyacı olan tüm besinleri yemek zorundadır. Aksi durumda ise vücut o besinlerden alamadığımız vitaminlerin eksikliğinin bizlere çeşitli yollarla hissettirir. Şimdi günlük yaşantımızda önemli rolü olan beslenmeyle ilgili meslekleri inceleyelim. Bu meslekleri şu şekilde sıralayabiliriz.Fırıncı, market, sütçü, manav, kasap, pastahane gibi meslekler bunlardan bazılarıdır.

bsl

Fırıncı: Bizim her yemekte mutlaka tükettiğimiz ekmeği sofralarımıza getirmek için çalışır. Hemen hemen gün evimize ekmek girmektedir. Belkide vazgeçemeyeceğimiz besinlerin en başında gelir.

Manav: Her gün olmasa bile haftada en az bir kez mutlaka uğradığımız bir yer olan manav meyve, sebze gibi tüm ihtiyaçlarımızı karşılar. Sağlıklı bir yaşam için bol bol meyve ve sebze tüketmek zorundayız.

Market: Eski yıllarda küçük mahallelerde bulunan dükkanların yerini günümüzde büyük alıveriş merkezleri haline gelen marketler almıştır. Bu marketlerde tüm gıda yiyecek ve içecekleri bulmamız mümkündür.

Kasap: Et ihtiyacımızı karşılamakla sorumludur.

Yorum Yapın

Unutmayın! Ödeve katkı sağlayacak yorumlar yapmalısınız.