beslenme uyku ve barınma ihtiyaçlarınızı nerede karşılarsınız?

Beslenme, uyku ve barınma ihtiyaçlarımızı elbetteki evimizde karşılarız. Bir öğrenci arkadaşımız sordu beslenme uyku ve barınma gibi ihtiyaçlarımızı nerede karşılarsınız? Sorunun cevabı aslında çok basit bu ihtiyaçlarınızı evinizin çeşitli bölümlerinde karşılarız. Örneğin beslenme ihtiyacımız evimizde mutfakta karşılarken uyku ihtiyacımızı yatak odamızda karşılarız. Barınma olarak evin bütününü kullanırız.

Evimiz bizi dış etkilerden ve olaylardan korurken aynı zamanda barınma ve uyku ihtiyaçlarımızı karşılamada yardımcı olur. Beslenme ihtiyacımızı dışarıda da giderebilsekte uyku ve barınma için genelde evimizi kullanırız. İnsanlar geçmişten günümüze kadar bu ihtiyaçlarını karşılamak için ev ve buna benzeri yerler oluşturmuşlar ihtiyaçlarını gidermişlerdir.

ev

İnsanlar evlerinde beslenme, barınma, uyku gibi ihtiyaçlarını karşılarlar


Geçmişte insanlar ilk olarak mağaralar, daha sonra ağaçlar ve bitkilerden yaptıkları barınaklarda yaşadılar. Gelişen teknoloji ile artık insanlar yaptıkları ve oluşturdukları modern evlerde bu ihtiyaçlarını karşılıyorlar. Hatta gelişen sosyal hayat ile beslenme ihtiyacımızı lokantalarda, uyku ve barınma ihtiyacımızı otellerde bile karşılayabiliyoruz.

Sonuç olarak beslenme uyku ve barınma ihtiyaçlarımızı evimizin çeşitli bölümlerinde karşılarız.

Yorum Yapın

Unutmayın! Ödeve katkı sağlayacak yorumlar yapmalısınız.